Porady

Jakie dobrać okulary?

Okulary mają zapewnić dobre i komfortowe widzenie. Nigdy nie kupuj gotowych okularów (np. na bazarze czy w markecie), muszą być one wykonane specjalnie dla Ciebie wg. indywidualnego zamówienia. Z tych samych powodów nie powinno się korzystać z cudzych okularów.


Jakie wybrać oprawki?

Oprawa okularowa powinna być dopasowana do twarzy pod względem estetycznym, ale również należy wziąć pod uwagę względy techniczne.

Aby dokonać właściwego wyboru musimy mieć za względzie zastosowanie okularów, rodzaj wykonywanej pracy, upodobania co do kolorów noszonych ubrań, czy tez noszonej biżuterii.

Ze względów technicznych bardzo ważny jest rozstaw oczu i rodzaj wady wzroku.

Wszystkie te czynniki są bardzo istotne.


Jak pielęgnować okulary?

Do pielęgnacji okularów należy używać specjalnych wilgotnych ściereczek lub ściereczek z mikrofazy. Można również używać płynów czyszczących np. Izobłysk. Okulary można też myć pod bieżącą letnią wodą używając do tego mydła lub detergentu, ale bez dodatków nawilżających.

Nie używane okulary powinno się włożyć natychmiast do etui.

Nigdy nie należy też kłaść okularów soczewkami w dół.

Okulary należy zdejmować i zakładać obydwoma rękami.

Co pewien czas oddaj okulary do konserwacji, pozwoli to na przedłużenie ich żywotności.

Nie wycieraj soczewek na sucho ani twardymi materiałami takimi jak: chusteczki higieniczne, papier toaletowy, kuchenne ręczniki papierowe, ubrania, ręczniki itp. może to spowodować porysowanie szkieł.

Kontakt

Kraków, ul. Wielopole 24
+48 12 422 50 60
+48 513 832 181
optykris@optykris.pl

Godziny otwarcia
Godziny otwarcia pn-pt pn-pt: od 10:00 do 18:00
Godziny otwarcia pn-pt sobota: od 10:00 do 14:00